• Tom Harush | תום הרוש

דירת היוקרה שלכם נשארת זמן רב ללא קונים? זה הזמן להיעזר במתווך מומחה שיקצר תהליכים וימקסם רווחים

עודכן ב: 2 אפר 2019דירת יוקרה ללא קונים? לא בטוח שזה יקרה אם תיעזרו במתווך יעיל

מאת: תום הרוש


יש הטוענים כי פלח דירות שוק היוקרה הנו פרמטר מהימן לבדיקת המגמה הכללית בשוק הדיור, שכן כאשר חלה ירידה במספר העסקאות בשוק ספציפי, היא יורדת ומשפיעה על שאר הדירות בשוק, פירמידה של נדל"ן, אם תרצו.

על פלח שוק היוקרה ניתן למנות דירות המתחילות במחיר של 5 מיליון ₪ כאשר סך עסקאות אלו מהוות 1% בלבד מכלל עסקאות הנדל"ן בשוק.

על פי הסקירות הנדל"ניות האחרונות נמצא כי מאז שנת 2015 בה זינקו מחירי דירות היוקרה לשיאים שטרם נראו עד אז, היקפי העסקאות רושמים ירידות דרמטיות של עשרות אחוזים והדבר נובע הן בשל התרחקותם של יהודים מהתפוצות מקניית נדל"ן בישראל והן בשל הירידה הניכרת במספר המשקיעים המקומיים וזאת בעיקר בשל ייקור מס הרכישה לרמה של עד 10% על ידי משרד האוצר במהלך 2015.אם ניקח את תל אביב כדוגמה, הרי שבעיר ללא הפסקה, צנח בשנה האחרונה מספר העסקאות בשוק ב-80 אחוזים, ועוד נמצא כי ככל שהמחיר המבוקש על הכנס עולה, כך סיכוייו להימכר קטנים בהתאמה ודירות רבות פשוט נשארות על המדף ללא קונים. גם בשכונות היוקרה של רמת גן כגון רמת חן, קרית קריניצי, רמת אפעל וכפר אז"ר, מצב הדברים דומה, ואם ניקח את רמת אפעל כדוגמה הרי שבשכונה הנושקת לתל השומר, דירות רבות למכירה הצטברו ללא קונים וכיום ניתן למצוא בשכונה 30 קוטג'ים העומדים למכירה, וזאת מתוך 1200 בתי אב בלבד, נתון שטרם היה כדוגמתו במקום.

יש המסבירים את התופעה המתחוללת ברמת אפעל כנובעת מהתבגרותם של בעלי הבתים במקום ורצונם להזדקן במגדלי היוקרה של תל אביב ויש המסבירים זאת בשל עליית אחוזי הגירושין הגבוהה בעיקר בקרב משפחות העשירונים העליונים. כך או כך, המוכרים מצידם גם אינם ממהרים למכור בתנאי השוק הנוכחיים ומחכים לעליות הבאות, שמי יודע מתי יגיעו.

אז איך בכל זאת אפשר למכור דירות יוקרה במצב מורכב שכזה? ובכן, זהו בדיוק הזמן בו צריך להיעזר בשירותיו של משרד תיווך מקומי המכיר את שכונות היוקרה של רמת גן, גבעתיים והסביבה ויודע לאילו קהלי יעד הם מתאימים והיכן כדאי לפרסם את הדירות הללו.

הדברים קריטיים בשוק דירות היוקרה במיוחד, שכן כל טעות במכירה יכולה להתבטא בכסף רב. מלבד היתרון העיקרי של המתווך שיהווה עבורכם כתובת ייעוצית כאשר אתם חותמים על העסקה הגדולה של חייכם, הרי שהמתווך יחסוך לכם בין השאר את כל ההיבטים הלא נעימים המתלווים למכירת דירה כמו טלפונים עקרים מצד מתעניינים שרובם לא יטרחו בכלל להגיע לדירה, ביקורים מיותרים בדירה בשעות לא נוחות עבורכם, בזבוז שעות עבודה או פנאי לשם התעסקות ומענה לפונים בקשר לדירה, ועוד.

יותר מזה, המתווך יוכל להאיר את עיניכם מדוע הנכס שלכם שבעיניכם הוא הדירה היפה ביותר עלי אדמות, נשאר במשך שנתיים ושלוש ללא קונים וכמו כן הוא יוכל להצביע לכם על הטעויות שעשיתם במהלך הדרך כמו למשל תמחור גבוה מדי לדירה לא משופצת, דירה הקרובה לכביש ראשי או בתי ספר וגני ילדים, דירה בעלת מפלסים אך ללא מעלית פנימית המקשה על דיירים מבוגרים להתנייד בתוכה ועוד.

לבסוף, המתווך שבמסגרת עבודתו חי ונושם את הנדל"ן בסביבתכם יוכל לציין בפניכם מהן העסקאות האחרונות שנעשו באזורכם, מהו היקף ההתעניינות בנכסים דומים לשלכם בשכונה ומהו המחיר האמיתי של הבית, על פי מחירי השוק של היום, הידע המקומי שצבר, על סמך הצעות מחיר שקיבל מבתים באזור ועוד.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות מצידך - 03-5535538

תום הרוש וגל הראל, מומחים בשיווק נכסי יוקרה

דירות יוקרה | מחירי בתים פרטיים | בתים למכירה ברמת גן | תיוך יוקרה | תיווך יוקרה | מתווכי יוקרה


159 צפיות
תום הרוש - לוגו ללא רקע.png

©2020 תום הרוש | מבינים אנשים. מומחים בנדל"ן | דירות למכירה ברמת גן | דירות למכירה בגבעתיים | השקעות נדל"ן בחו"ל | תיווך נכסים ברמת-גן