• Tom Harush | תום הרוש

תום הרוש – מתווכי הנדל"ן במגרש משלהם

תום הרוש, נשוי לאירית, אב ללני והלל המדהימים, בעלים של משרד תיווך חדשני, פעיל כ 8 שנים בענף הנדל"ן, עם התמחות ופעילות ברמת-גן בפרט, ובליווי משקיעים בחו"ל.


ספר לנו איך הגעת לתפקיד המיועד כמתווך והאם אתה זוכר את העסקה הראשונה שסגרת?

הגעתי לתחום די במקרה, אחרי 4 שנים של לימודי רפואה סינית, מהתחום ההוליסטי, עברתי תאונת אופנוע שהושיבה אותי בבית, גרמה לי לחפש את עצמי בכיוון אחר, מצאתי את עצמי מהר מאוד נקלט למשרד תיווך ברמת-גן, ומשם היסטוריה.

את העסקה הראשונה שלי אני לא אשכח, מכרתי דירת חדר וחצי, על ציר ז'בוטינסקי ב 620,000- שח.


מה האתגרים המשמעותיים שעברת ועובר בדרך?

האתגר הגדול והמשמעותי, היה לחנך את השוק שבו אני פעיל, שמתווך הוא נכס, שמתווך יעיל יודע להוביל את העסקה למקום הכי טוב שיש, לחנך את השוק על מהי אותה "בלעדיות" שכולם חוששים ממנה, ולמה בכלל לשלם 2% + מע״מ לאיש מקצוע. משם, המיתוג שלי ושל משרד כמי שמומחים באזור, להפוך את זירת הנדל"ן הרמת-גנית ליותר פשוטה, בעזרת הכוונה עם מטרייה של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שמלווים את העסקה, ורואים לנגד עיניהם את האינטרס של הלקוח.בסוף שנת 2017 , קיבלתי את הזכות להיות חלק מהוועד המנהל, של "ברוקר", ביחד עם אנשי מפתח בתחום כמו עו"ד אברהם ללום, סגן יו"ר לשכת עורכי הדין, חיים מסילתי - יו"ר לשכת שמאי המקרקעין ועוד...


רשת ברוקר, היא רשת שמאגדת מתווכים בעל סטנדרט גבוה, ורף הכניסה, מתאפשר רק למתווכים שעומדים בקריטריונים כגון: לפחות שנה בתחום, לפחות 10 עסקאות בשנה, שיש ברשותם משרד פיזי פעיל, עוברים השתלמויות והכשרות, בעלי רישיון תיווך בתוקף, בעלי עבר פלילי נקי, ועוד…

ללקוח חשוב מאוד שאותו איש מקצוע בצד השני, עם קבלות שמבין עניין, בן אדם ערכי שיכול באמת להוביל עסקה כמו שצריך.


אם היית צריך למנות את האזורים החמים ביותר בארץ כרגע להשקעות נדל"ן, איפה היית מתחיל?


לגבי השקעות בנדלן, לא יודע כמה אני יכול לראות את הזירה הנדל"נית במדינת ישראל אטרקטיבית להשקעה, המחירים גבוהים מאוד, שיעור המס גבוה, ומחירי השכירות לא משאירים תשואה מספיק טובה למגורים. אבל אם בכל זאת אתם מתעקשים, אז אזור עכו, נהריה.


באיזה קצב אתה מצליח למכור (מספר עסקאות חודשי) ואילו סוגי נכסים?


משרד שמכבד את עצמו, לא יכול להתקיים בלי לפחות 10 עסקאות חדשות בחודש, סוכן נדלן יעיל ואפקטיבי, צריך לפתוח כל יום, מערכות יחסים חדשות עם אנשים, הן עם מוכרי דירות, הן עם קונים, בעלי מקצוע, קולגות, ועוד ועוד. סוגי הנכסים שאנחנו מוכרים במשרד הם בעיקר עבור משפרי דיור, שיש ברשותם דירה ורוצים להשתדרג לדירה גדולה יותר, פנטהאוז, גן, וכו׳.


באילו אפיקים אתה מעדיף לשווק? האם אתה משתמש בשיטה שונה, ייחודית?


אנחנו פועלים ב 37- אפיקי שיווק, כולם משלימים את כולם, מבחינת אפקטיביות ובידול על פני המתחרים שלנו, זה המיתוג שלנו, על שלטי חוצות בציר אלוף שדה ברמת-גן.


מה דעתך על משבר הדיור בישראל? מה ואם בכלל יש פתרון ראלי לשנים הקרובות?


אני לא יודע על איזה משבר דיור מדברים, למדתי מזמן לאטום את האוזניים ולהתקדם קדימה, אני מנהל עסק במדינה הקטנה שלנו, מחפש את האתגרים והצמיחה כל יום, אני תמיד אחזור על זה, מוכר דירה שרוצה באמת למכור את הבית, ימכור אותו, כנ"ל לגבי קונים, למי שיש צורך אמיתי בנכס, יקנה. הבידול שלנו הוא שאנחנו רותמים איתנו את הלקוחות לתהליך, אני לא דוחפים ולא מנסים לשנות את התמונה, משקפים את המצב הראלי והאובייקטיבי, ונותנים שירות בשפע. מושג מפוצץ כמו, משבר הדיור, הם לא חלק מהמשוואה שלנו.


ספר לנו קצת על אזור הפעילות שלך ומה הפוטנציאל רמת גן – מה הפוטנציאל שלך?


לפי דיווחי רשות המסים, מעל 950 עסקאות יד שנייה ומעל 900 עסקאות יד ראשונה התבצעו ב 2017 , רמת-גן זו עיר שאוספת אליה אוכלוסיה טובה, החל מתל-אביביים ותושבי גבעתיים שהמחירים שם גבוהים יותר, העיר עדין נותנת מענה לדיור, מזיזה המון פרויקטים של התחדשות עירונית, מלאה בריאות ירוקות, הנכסים להשכרה בה, מאוד שכירים. ניכר שפעילי עירית רמת גן פועלים לשיפור חזות העיר, התחבורה, התשתיות, מקומות בילוי, ועוד. יש בעיר חינוך מדהים, )כמעט 90% מהתלמידים זכאים לתעודת בגרות(, תוחלת החיים בעיר הכי גבוהה במדינה (84.3 שנים).

אני רואה שליחות ענקית בתפקיד המתווך בעסקה, לא כי המוכר או הקונה לא יכולים לעשות את זה לבד, משום שלמתווך יש המון ידע וכלים, יכולות להבין ולזהות צרכים של כל צד בנפרד, לגשר על פערים, הוא נטול אגו, הוא רואה את הצד הרציונלי, לא האמוציונלי.

המשרד שלנו ב 2018- , הולך להמשיך ולתת מענה, מענף המגורים, יד 2, עד מענה ליזמים, כולל תמחור ושיווק פרויקטים, ועד לשיווק נדלן מסחרי. מענה מקיף דרך אנשי מקצוע שעובדים איתנו כגון: עורכי דין, שמאים, אדריכלים, מעצבים ועוד.תום הרוש - לוגו ללא רקע.png

©2020 תום הרוש | מבינים אנשים. מומחים בנדל"ן | דירות למכירה ברמת גן | דירות למכירה בגבעתיים | השקעות נדל"ן בחו"ל | תיווך נכסים ברמת-גן